sobota, 20 lutego 2016

Obagi Medical III Sun Shield SPF 50 Matte

Najgorszym wrogiem naszej skóry, który sprawia, że starzeje się szybciej, są promienie UVA i UVB. Coraz większą uwagę zaczęłam przykładać do odpowiedniej ochrony przeciw promieniowaniu. Nie wyobrażam sobie, żeby wyjść bez posmarowania twarzy filtrem 50+. Sprawdziłam wiele specyfików i mam swoje dwa ulubione. Wygrywa ten z Obagi. Dlaczego?
Wiadomo, że filtry zostawiają tłusty film na skórze. Niektóre podkłady schodzą z nich lub po jakimś czasie skóra zaczyna się brzydko świecić. Widać to zwłaszcza na zdjęciach, przy których używano flesza. Ja także tego zjawiska nie lubię :/ Tu przychodzi na ratunek firma Obagi. Wypuścili filtr który daję matowe wykończenie. Wchłania się szybko i co najważniejsze nie pozostawia tłustej powłoki na skórze. Podkład na nim trzyma się perfekcyjnie.

Oto co o tym kosmetyku napisał producent:

Jest to środek do podstawowej ochrony przez szkodliwymi skutkami słońca, który skutecznie chroni przed słońcem.
Ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym typu A (UVA) oraz typu B (UVB) jest ważne przez cały rok, a nie tylko w lecie lub na plaży. Promieniowanie UVA i UVB może mieć następujące skutki:
- Oparzenia słoneczne
- Przebarwienia skóry  (brązowe plamki)
- Szybsze starzenie się skóry
- Zwiększone zagrożenie rakiem skóry
  
UVA:
- Wnika w skórę głębiej niż promieniowanie UVB1
- Jest głównym czynnikiem przyśpieszającym starzenie się skóry: powoduje zmarszczki, szorstkość skóry, przebarwienia skóry, brązowe plamy, nieestetyczny odcień skóry, ziemistość cery
- Może przyczynić się do rozwoju raka skóry
Promieniowanie UVB:
- Wnika w skórę bardziej płytko niż promieniowanie UVA
- Jest główną przyczyną poparzeń słonecznych
- Odgrywa główną rolę w rozwoju raka skóry
- Przyczynia się do starzenia się skóry
 Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 jest to preparat przeznaczony do ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Nie zawiera tłuszczy, kwasu p-aminobenzoesowego i zapachu, dzięki czemu może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry. Jest też całkowicie przezroczysty oraz zapewnia matowe i eleganckie wykończenie – idealne pod makijaż.
 Sun Shield Matte Broad Spectrum SPF 50 chroni przed poparzeniami słonecznymi i pomaga dbać o zdrowie skóry dzięki unikalnemu połączeniu składników:

- ochronę fizyczną (nieorganiczną) zapewniają składniki takie jak barwniki mineralne, które odbijają promieniowanie UV, żeby nie docierało ono do skóry
- ochronę chemiczną (organiczną) zapewniają substancje chemiczne absorbujące promieniowanie UV i rozpraszające je jako energię cieplną

Czym jest SPF – wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej?

Numery SPF wskazują, jak długo dany produkt zapewnia ochronę przed promienio-
waniem UVB w porównaniu z brakiem ochrony przeciwsłonecznej.

Stosowanie:
Aby uzyskać maksymalną ochronę, kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym należy stosować codziennie, ponieważ promieniowanie UV dociera do skóry nawet w pochmurne dni i poprzez szyby. Kosmetyki przeciwsłoneczne Obagi zostały zaprojektowane tak, żeby można je było stosować z dowolnym produktem czy systemem Obagi. Wszystkie zostały opracowane i przebadane klinicznie.
- Stosuj codziennie rano.
- Nakładaj na 15 minut przed wyjściem na słońce.
- W przypadku silnej ekspozycji na działanie promieni słonecznych, np. w trakcie opalania, nakładaj preparat co najmniej co 2 godziny

Moja opinia: 
-Produkt ma matowe wykończenie.
-Skóra po nim się nie świeci.
-Nie ma zapachu.
-Filtr doskonale rodzi sobie z promieniowaniem.
-Nie uczula.
-Ma delikatną konsystencję.
-Szybko się wchłania.
-Bardzo wydajny.

Za gramaturę 85g trzeba zapłacić około 120zł 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...