wtorek, 9 kwietnia 2013

problemy ze zmianani pigmentacyjnymi

Witam. Dzisiaj przybliżę Wam sposób na pozbycie się zmian pigmentacyjnych. Klientka zgodziła się na użyczenie mi swojej dłoni by pokazać,że zmiany dotykają nie tylko skóry twarzy i dekoltu. Zacznijmy od tego czym są te zmiany i jak powstają.

Zmiany pigmentacyjne - są to plamki i plamy ciemniejsze od reszty skóry. Mogą być jasnobrązowe, brązowe, a nawet szare, różnej wielkości i kształtu, rozmieszczone w różnych miejscach, najczęściej tych narażonych na działanie promieni słonecznych czyli na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk.                                                                                                          
Główną przyczyną powstawania przebarwień jest promieniowanie ultrafioletowe, kolejną to zmiany hormonalne związane z zaburzeniami miesiączkowania, chorobami przydatków, ciążą lub przyjmowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych. Zaburzenia barwnikowe mogą zostać wywołane także przez choroby wątroby, tarczycy oraz przez stosowanie fotouczulających leków.                                                                                                               
Medycyna estetyczna dostarcza wielu skutecznych rozwiązań dla likwidacji przebarwień. Możliwe jest usunięcie praktycznie wszystkich rodzajów przebarwień (w tym posłonecznych, wynikających z wieku, z zaburzenia gospodarki pigmentowej i innych przyczyn).
Laserowa Redukcja Przebarwień IPL
    Redukcja za pomocą impulsów świetlnych IPL jest bardzo skutecznym rozwiązaniem dla pozbycia się różnych rodzajów przebarwień. Są to m.in. przebarwienia posłoneczne, powstałe wskutek podrażnień lub urazów. Efekty są widoczne zazwyczaj już po pierwszym zabiegu. Jest to jeden z wymagających najmniej powtórzeń zabiegów laserowych. 
Zabieg usuwania zmian pigmentacyjnych jest skuteczny - podczas zabiegu skóra naświetlana jest wiązką światła IPL. Energia IPL jest absorbowana przez barwnik odpowiedzialny za powstawanie przebarwień - melaninę. Dochodzi do zniszczenia precyzyjnie wyodrębnionych melanocytów położonych w warstwach naskórka i skóry.
Zabieg jest bezpieczny - zabiegi wykonywane przy pomocy IPLa nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.
Poziom odczuwania bólu podczas zabiegu jest minimalny, ponieważ końcówka IPLa jest chłodzona do temperatury -5°C, dodatkowo nakładany jest żel chłodzący. Większość pacjentów albo w ogóle nie czuje bólu albo porównuje ból podczas zabiegu do delikatnych uszczypnięć.
Przed pierwszym zabiegiem należy przeprowadzić konsultacje oraz wywiad wykluczający wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Następnie wykonać próbę laserową, która ma na celu dobranie odpowiednich parametrów IPL. Jeśli nie występuje niepożądana reakcja skóry na promień IPL od razu można przeprowadzić  zabieg.
W kilka dni po zabiegu przebarwienia powinny ściemnieć. W ciągu kolejnych dni dochodzi do stopniowego złuszczania się miejsc poddanych zabiegowi oraz wchlanianie.
Niekiedy może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, strupki lub zasinienie skóry. Uzależnione jest to od ilości, wielkości i głębokości zmian. Są to zmiany krótkotrwałe i w większości przypadków ustępują po kilku dniach, niekiedy mogą utrzymywać się do dwóch tygodni.
Dla osiągnięcia pełnego efektu należy wykonać serię od 3-5 zabiegów w odstępach 4 -6 tygodniowych.


  
Pielęgnacja domowa
Pielęgnacja domowa powinna polegać na doborze odpowiednich kosmetyków, które wspomogą zabieg usuwania zmian pigmentacyjnych. Powinny być to kosmetyki bogate w witaminę C.
Polecany krem przy zmianach pigmentacyjnych jest Ducray, melascreen. Dostępny w dwóch wersjach:Legere do skóry normalnej i mieszanej oraz Riche do skóry suchej.  Przeznaczone są do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami. Minimalizują powierzchniowe plamy barwnikowe, wyrównując koloryt skóry. Nawilżają, rozświetlają i nadają skórze zdrowy wygląd. Kremy zawierają substancje o potwierdzonym działaniu rozjaśniającym: Witaminę C o przedłużonym czasie uwalniania, hamującą syntezę melaniny oraz Niacynę, która powstrzymuje przenikanie melaniny do komórek naskórka. Dodatkowo zawierają filtr przeciwsłoneczny SPF 15. Krem ten można używać do twarzy jak i do rąk.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...